Wiśnia 100% sok z owoców wiśni, 490 ml
- Sok bezpośrednio wyciskany z owoców
- Pasteryzowany, bez dodatku cukru
- Wysoka zawartość witamin, minerałów i antyoksydantów
- Wspiera organizm w walce z bezsennością, zaburzeniami apetytu i niestrawnością
Sok z owoców wiśni 100%
Pasteryzowany | Objętość netto 490 ml
Wiśnia pospolita (Prunus cerasus), podobnie jak śliwa i pigwa, należy do rodziny różowatych (Rosaceae). Roślina ta posiada ciemnoczerwone owoce, powszechnie wykorzystywane do przygotowywania przetworów. Bezpośrednio wyciskany z nich sok zachowuje charakterystyczny dla wiśni smak, zapach i barwę. Sok może stanowić dodatek do aromatycznych, orzeźwiających napojów i koktajli o każdej porze roku.
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZE SOKI ŚWIATA?
- Nie z koncentratu
Soki z serii Soki Świata są w 100% bezpośrednio wyciskane, a nie odtwarzane z koncentratu, dlatego na opakowaniu z dumą widnieje oznakowanie NFC – Not From Concentrate / nie z soku zagęszczonego. - Bez konserwantów
Soki nie zawierają konserwantów, dlatego po otwarciu należy przechowywać butelkę w lodówce zgodnie z informacją znajdującą się na etykiecie. - Bez barwników
Po przelaniu do szklanki każdy z soków ma barwę charakterystyczną dla soków NFC. - Korek zabezpieczający w szyjce butelki
Korek znajdujący się w szyjce butelki zabezpiecza przed nadmiernym wypływaniem soku po jego przechyleniu – umożliwia to bardziej precyzyjne nalewanie do szklanki. - Ciemne szkło butelki
Soki w szklanych opakowaniach są cenione za to, że długo zachowują świeżość, smak i aromat, a ciemny kolor szkła chroni je przed dostępem światła, które może wpłynąć negatywnie na ich właściwości. - W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór smaków soków z całego świata! Wypróbuj każdy z nich i znajdź swojego faworyta!
Składniki:
Sok z owoców wiśni pospolitej 100% (Prunus cerasus).
Wartość odżywcza w 100 ml produktu:
Wartość energetyczna (energia) – 194 kJ/46 kcal, tłuszcz – 0 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0 g, węglowodany – 11 g, w tym cukry – 8,1 g, białko – 0 g, sól – 0,02 g.
Przechowywanie:
przechowywać w temperaturze pokojowej. Po otwarciu przechowywać w lodówce, nie dłużej niż 14 dni.
Kraj pochodzenia:
Polska
UWAGA!
Produkt może nieznacznie różnić się barwą i smakiem w zależności od partii. Może wytrącić się naturalny osad. Przed spożyciem wstrząsnąć.
Sok wiśniowy – moc zdrowia i doskonały smak
Sok wiśniowy pozyskiwany jest z dojrzałych, słodkawych i stosunkowo cierpkich owoców wiśni – drzewa znanego i uprawianego już w czasach starożytnych. Obecnie, na bazie wiedzy żywieniowej i medycznej, sok z wiśni znacznie częściej traktowany jest jako suplement diety niż popularny napój o wyjątkowym smaku. Pełen wartości odżywczych, witamin, minerałów i związków biologicznie czynnych sok poprawia zdrowie i kondycję, leczy lekkie niedyspozycje i nieco poważniejsze choroby. I jest przy tym całkowicie naturalny, wolny od smakowych dodatków i tzw. polepszaczy. Uzyskuje się go poprzez wyciskanie dojrzałego, pozbawionego pestek owocu.
Wartości odżywcze soku wiśniowego
Wiśnie i sok wiśniowy to produkty niskokaloryczne o bardzo wysokiej zawartości substancji odżywczych. Znajdziemy w nich duże ilości witamin: C (aż 84 mg w 220 ml), A, E, K i z grupy B (zwłaszcza B1, B3 czy B6), sporo minerałów: magnez, potas, łatwo przyswajalne żelazo, fosfor, jod, cynk i miedź oraz całą paletę antyoksydantów – w tym sporą liczbę niezwykle istotnych dla naszego zdrowia antocyjanów. Wypijając szklankę soku wiśniowego, dostarczamy sobie niespełna 88 kcal, w tym nieco ponad 20 g węglowodanów, 1,2 g białka i minimalną ilość tłuszczów. Ponieważ sok w znaczniej części składa się z wody, doskonale orzeźwia i nawadnia organizm, również w trakcie upałów.
Cudowny sok wiśniowy – właściwości zdrowotne
Regularne spożywanie soku z owoców wiśni przyniesie nam mnóstwo korzyści – od ogólnej poprawy funkcjonowania i samopoczucia po możliwość uporania się z dokuczliwymi dolegliwościami. Sok wiśniowy, zawierający w swoim składzie melatoninę, pomoże wyleczyć bezsenność, a dzięki pektynom, wpierającym prace ślinianek oraz aktywizującym działanie enzymów trawiennych, wesprze organizm w walce z zaburzeniami apetytu i niestrawnością. Dzięki właściwościom antyseptycznym i wykrztuśnym sok wiśniowy przyspieszy proces leczenia infekcji dróg oddechowych podczas sezonu grypowego, a także wzmocni serce i układ krążenia, odkwasi organizm i pomoże w detoksykacji. Poprawi też pracę nerek, przyspieszy przemianę materii i ostrość widzenia.
Wszechstronny sok wiśniowy – zastosowanie
Z uwagi na doskonały skład, zawartość i unikatowy smak sok wiśniowy ma niejedno zastosowanie. Bywa ważnym składnikiem kosmetyków o działaniu nawilżającym i regenerującym, lecz można go też pić lub dodawać do wyrafinowanych potraw. Stanowi doskonałą bazę pod zarówno rozgrzewające, jak i chłodzące napoje, koktajle i nalewki. Jest składnikiem wielu wytrawnych sosów mięsnych i sałatkowych dipów, jak również podstawą pod słodkie kisiele, galaretki i owocowe zupy. Sokiem wiśniowym wzbogacimy aromat kremów do ciast, cukrowych dekoracji i pralinowych farszy. To świetny materiał na domowej roboty lody, sorbety i puddingi, a także owocowe dekoracyjne sosy i konfitury.
Sok wiśniowy – dawkowanie i przeciwwskazania
Choć wydawać by się mogło, że sok wiśniowy to produkt całkowicie naturalny, o niezwykłych właściwościach wspierających organizm – a zatem musi być całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nie jest to najlepszy suplement diety dla wszystkich. Szczególnie uważne powinny być osoby będące w trakcie terapii wrzodów żołądka, cierpiące na nieżyt przewodu pokarmowego, a także regularnie zażywające leki przeciwko miażdżycy czy nadciśnieniu i medykamenty przeciwzakrzepowe. Ostrożność warto zachować w przypadku otyłości i cukrzycy, gdyż sok wiśniowy wpływa na zwiększenie apetytu. Nie zaleca się go także w przypadku stwierdzonego uczulenia na salicylany.