Olej ryżowy rafinowany, 500 ml
- Rafinowany
- Wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych
- Doskonały do smażenia, w małym stopniu wchłaniany jest przez potrawy na nim przygotowane
- Idealny do potraw kuchni azjatyckiej
Olej ryżowy do smażenia oraz jako dodatek do potraw na zimno
Rafinowany | 500 ml
DOSKONAŁY DO SMAŻENIA
Olej ryżowy otrzymywany jest z otrąb ryżowych i wyróżnia się delikatnym, żółtym kolorem oraz neutralnym smakiem i zapachem. Jest powszechnie stosowany w kuchni azjatyckiej. Doskonale nadaje się do smażenia, gdyż w małym stopniu wchłaniany jest przez potrawy na nim przygotowane. Dzięki temu dania zachowują swój oryginalny smak. Można go stosować również na zimno, jako dodatek do sałatek, surówek oraz wszelkiego rodzaju sosów i dressingów.
Olej ryżowy charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Składniki:
Olej ryżowy rafinowany.
Wartość odżywcza w 100 ml:
- Wartość energetyczna (energia) – 3386 kJ/824 kcal
- Tłuszcz, w tym: – 92 g
- kwasy tłuszczowe nasycone – 13 g
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone – 45 g
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone – 33 g
- Węglowodany, w tym: – 0 g
- cukier – 0 g
- Białko – 0 g
- Sól – 0 g
- Omega-6 (kwas linolowy) – 32 g
- Omega-9 (kwas oleinowy) – 44 g
UWAGA! Może wytrącić się naturalny osad.
Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Stosowanie oleju ryżowego przynosi korzyści dla zdrowia
Olej ryżowy należy do grupy tłuszczów roślinnych, które są w diecie źródłem energii. Zawarte w nich związki i kwasy tłuszczowe są w stanie zapobiegać niektórym problemom zdrowotnym. Okazuje się, że olej ryżowy działa ochronnie na układ krwionośny, może mieć działanie antynowotworowe i pomaga zachować młodzieńczy wygląd. Olej ryżowy wspiera kontrolowanie masy ciała ze względu na specyficzną strukturę. Podczas obróbki termicznej produkty nie wchłaniają go tak intensywnie, jak w przypadku innych olejów. Ponadto olej ryżowy nie powoduje reakcji alergicznych.
Olej ryżowy posiada wiele cennych właściwości
Olej pozyskiwany z otrąb ryżowych działa ochronnie na układ krążenia. Według naukowców, skupionych w ośrodkach badawczych na całym świecie, olej ryżowy ma niezwykle korzystną dla zdrowia kompozycję kwasów tłuszczowych. Olej ryżowy można polecić tym osobom, które chcą unormować poziom cholesterolu we krwi oraz obniżyć ciśnienie tętnicze. Co więcej, dzięki zawartości antyoksydantów np. witaminy E, olej ten może mieć działanie antynowotworowe. Rolą antyoksydantów jest usuwanie z organizmu nadmiaru wolnych rodników tlenowych, które mogą uszkadzać komórki i przyczynić się do rozwoju patologii. Spożywanie w umiarkowanych ilościach oleju ryżowego wspiera więc procesy prozdrowotne i regenerację komórek.
Witamina E – cenny składnik oleju ryżowego
Warto włączyć do diety i spożywać olej ryżowy ze względu na zawartość witaminy E. Pomaga ona zachować młody wygląd i nie bez kozery jest nazywana "witaminą młodości". Odpowiednia podaż witaminy E w organizmie zapewnia witalność i młodzieńczy wygląd. Witamina E to cenna substancja, która odgrywa ogromną rolę w stymulowaniu regeneracji komórek. Nie tylko sprawia, że skóra jest gładsza i zdrowsza, co pozytywnie obija się na wyglądzie, ale również przyspiesza gojenie się ran i wzrost nowych komórek. Niedobory składników mineralnych warto suplementować, ale nasz układ trawienny najlepiej przyswaja witaminy z naturalnego pożywienia. Są dobrze wchłaniane z tłuszczami i mogą być magazynowane przez organizm człowieka.
Szerokie zastosowanie olejów roślinnych w kuchni
Olej ryżowy znajduje szerokie zastosowanie w kuchni azjatyckiej. Coraz częściej z powodzeniem zastępuje popularne oleje rafinowane do smażenia, na co dzień używane w kuchni europejskiej. Oleje roślinne o wysokiej temperaturze dymienia świetnie nadają się do smażenia potraw na patelni. Poddany rafinacji olej ryżowy jest praktycznie bezwonny i pozbawiony smaku. Wykorzystany do obróbki termicznej zachowuje oryginalny smak mięsa, ryb, warzyw czy smażonego ryżu. Warto zauważyć, że do smażenia olej ryżowy ma szersze zastosowanie i nadaje się lepiej niż inne popularne oleje rafinowane, ponieważ cechuje go wyższa temperatura dymienia. Warto urozmaicić dietę i korzystać z wielu rodzajów tłuszczów roślinnych. W ten sposób można zapewnić prawdziwe bogactwo i różnorodność zawartych w nich składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.