Koenzym Q10, 60 kapsułek
- Suplement diety
- Zawiera 100 mg koenzymu Q10
- Wystarczy 1 kapsułka dziennie
Oszczędź kupując więcej
Zestaw Koenzym Q10 + Collatris Beauty SHOT 13000 mg
Koenzym Q10
Suplement diety | Opakowanie: 60 kapsułek
Suplement diety Koenzym Q10 100 mg zawiera naturalnie występujący w każdej komórce ludzkiego organizmu ubichinon (koenzym Q10). Jego największe ilości znajdują się w mitochondriach komórkowych, które odpowiedzialne są za produkcję energii. Najwyższe stężenie koenzymu Q10 obserwuje się w sercu, nerkach i wątrobie. Z wiekiem jego poziom w organizmie zmniejsza się, dlatego wskazane jest uzupełnianie diety w koenzym Q10. Związek ten jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego suplement diety Koenzym Q10 100 mg ma postać kapsułki olejowej.
Zastosowanie:
Preparat polecany jest dla osób dorosłych w celu uzupełniania codziennej diety w koenzym Q10.
Zalecane spożycie:
Dorośli – 1 kapsułka dziennie.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Składniki:
Olej MCT (trójglicerydy o średniej długości łańcucha), żelatyna (składnik otoczki), ubidekarenon (koenzym Q10), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.
Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
100 mg koenzymu Q10
Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
koenzymq10
Poziom koenzymu Q10 zmniejsza się wraz z wiekiem
Ubichinon, zwany koenzymem Q10, to organiczny związek chemiczny z grupy chinonów, który występuje we wszystkich komórkach organizmu. Koenzym Q10 uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, które zachodzą w mitochondriach podczas produkcji energii. Najwyższe stężenie koenzymu Q10 w organizmie występuje w sercu, nerkach i wątrobie, lecz wraz z wiekiem jego poziom niestety się zmniejsza. Największą zawartość tej substancji w organizmie mają osoby w wieku 20-30 lat – po tym czasie produkcja koenzymu Q10 przez organizm stopniowo spada. Naturalna produkcja koenzymu Q10 może być też zakłócana przez choroby, leki lub styl życia, na przykład przez intensywne ćwiczenia fizyczne, przewlekły stres, przewlekłe choroby (np. choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory, choroby neurodegeneracyjne) lub niektóre leki na obniżanie cholesterolu (statyny). Osoby szczególnie narażone na niedobór koenzymu Q10 powinny rozważyć suplementację tego cennego składnika.
Koenzym Q10 to silny antyoksydant
Ubichinon jest silnym przeciwutleniaczem, który ogranicza działanie wolnych rodników, a dzięki hamowaniu utleniania złego cholesterolu we krwi spowalnia rozwój miażdżycy. Do właściwości koenzymu Q10 zaliczamy również wspieranie pracy mięśni szkieletowych, wspomaganie układu sercowo-naczyniowego i zwiększanie wydolności fizycznej organizmu. Substancja ta chroni także przed nadciśnieniem, reguluje stres oksydacyjny, korzystnie wpływa na sprawność umysłową, spowalnia starzenie i zmiany zwyrodnieniowe spowodowane wiekiem, przyspiesza regenerację po udarach i korzystnie wpływa na wygląd skóry. Koenzym Q10 uczestniczy również w regeneracji innych przeciwutleniaczy, takich jak witamina E – pomaga zachować jej aktywność antyoksydacyjną. Optymalny poziom koenzymu Q10 zapewnia witalność, zdrowie i dobre samopoczucie, natomiast jego niedobór może prowadzić do problemów ze zdrowiem, chorób i depresji.
Koenzym Q10 w diecie człowieka
W związku z tym, że koenzym Q10 jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, należy go przyjmować z niewielką ilością zdrowego tłuszczu. Jeśli wybierasz suplement, to najlepiej taki, który ma postać kapsułki olejowej. Koenzym Q10 można również dostarczać do organizmu wraz z dietą, a do jego źródeł zaliczamy m.in. olej rzepakowy, oliwę z oliwek, wołowinę, kurczaka, tuńczyka, śledzia, pstrąga, makrele, sardynki, łososia, orzeszki ziemne, soję, szpinak, brokuły, kalafiora, czarną porzeczkę i groch. Jeśli chodzi o suplementację koenzymu Q10, jest ona uznawana za bezpieczną, a głównym przeciwwskazaniem do przyjmowania suplementu jest uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania leków (zwłaszcza przeciwzakrzepowych, obniżających ciśnienie krwi i przeciwnowotworowych) oraz chorób wątroby i nerek. Koenzym Q10 w formie suplementu jest przeznaczony do długotrwałej suplementacji i nie wymaga specjalnego sposobu przechowywania – wystarczy przechowywać go w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.