Olej z ogórecznika OleoVitum 100 ml
- Suplement diety
- Wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych
- Ogórecznik łagodzi stany zapalne i wspomaga detoksykację organizmu
Oszczędź kupując więcej
Zestaw 2 x Olej z Ogórecznika OleoVitum, 100 ml
Olej z ogórecznika OleoVitum
Tłoczony na zimno | Objętość netto 100 ml
Olej z nasion ogórecznika – niezwykłe właściwości i zastosowania
Olej z ogórecznika – pozyskiwany na zimno ze starannie wyselekcjonowanych nasion ogórecznika lekarskiego – słynie z szerokiej gamy prozdrowotnych i leczniczych zastosowań. Odżywia ciało, wzmacnia odporność, łagodzi stany zapalne i wspomaga detoksykację organizmu. Charakteryzujący się delikatnym, nieco orzechowym smakiem i aromatem przypominającym zapach surowego ogórka, łatwo sprawdza się w kulinarnych zastosowaniach. Ponieważ olej z ogórecznika wykazuje właściwości bakteriobójcze oraz nawilżające i łagodzące, chętnie wykorzystywany jest również w kosmetyce, gdzie zdaje egzamin serwowany bezpośrednio na skórę bądź jako składnik maści i balsamów.
Olej z nasion ogórecznika lekarskiego – unikatowy skład
Olej z ogórecznika to przede wszystkim najbogatsze spośród wszystkich olejów – źródło kwasu tłuszczowego gamma-linolenowego z grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wysoka, bo niemal 21-procentowa zawartość GLA sprawia, że olej słynie z silnego działania przeciwzapalnego i wspomagającego funkcjonowanie układu nerwowego oraz układu krążenia. W składzie znajdziemy również kwas linolowy, oleinowy, liczne kwasy organiczne (w tym: mlekowy, jabłkowy, octowy), witaminy C i z grupy B, flawonoidy, garbniki i substancje czynne oraz minerały, takie jak: potas, żelazo, magnez, cynk czy wapń.
Prozdrowotne działanie oleju z nasion ogórecznika lekarskiego
Olej z ogórecznika zalecany jest szczególnie w przypadku stanów zapalnych, osłabienia organizmu, chorób układu krążenia, a także menopauzy i problemów skórnych. Ponieważ pomaga obniżyć temperaturę ciała podczas infekcji oraz działa wykrztuśnie i przeciwbólowo, warto sięgnąć po niego w przypadkach przeziębień i grypy. Badania wykazują, że olej z ogórecznika sprawdza się w profilaktyce i leczeniu miażdżycy, zmniejszaniu ryzyka zachorowania na nowotwory oraz hamowaniu rozwoju powstałych już guzów. Olej z nasion ogórecznika lekarskiego wykazuje pozytywne działanie na organizmy osób borykających się z chorobami immunologicznymi i cukrzycą oraz palaczy papierosów i nadużywających alkoholu.
Wysoka zawartość cennych dla organizmu tłuszczów wielonienasyconych
Olej z nasion ogórecznika Ogórecznik OleoVitum charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczów nienasyconych, w tym tłuszczów wielonienasyconych, do których należą kwasy tłuszczowe z rodziny omega-6: kwas linolowy (LA) i gamma-linolenowy (GLA). Ogórecznik OleoVitum zawiera 36% LA i 19% GLA. Kwas linolowy*, a także zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi, pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi).
* korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 10 g LA dziennie.
Zastosowanie:
Preparat polecany jest dla osób dorosłych w celu uzupełniania diety w nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas linolowy i gamma-linolenowy oraz w witaminę A.
Zalecane spożycie:
Dorośli 2,5 ml (½ łyżeczki załączonej do opakowania) dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Uwaga:
Może wytrącić się naturalny osad. Przed spożyciem wstrząsnąć.
Składniki:
Olej z nasion ogórecznika (Borago officinalis) tłoczony na zimno (99,97%), palmitynian retinylu.
Dzienna porcja (2,5 ml) zawiera:
- Nienasycone kwasy tłuszczowe – 1,92 g, w tym:
- wielonienasycone kwasy tłuszczowe – 1,29 g, z czego:
- kwas linolowy – 0,84 g
- kwas gamma-linolenowy – 0,44 g
- Ekwiwalent retinolu, witaminy A – 240 µg (30% RWS)
Przechowywanie:
Przechowywać w temp. pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Olej z ogórecznika leczy i wspomaga podrażnioną skórę
Olej z nasion ogórecznika, z uwagi na bardzo wysoki poziom kwasu tłuszczowego gamma-linolenowego, wykorzystuje się również we wspomaganiu leczenia schorzeń skórnych. Świetnie sprawdza się podczas kuracji łagodzących egzemy skórne, w leczeniu atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy. Nasycenie organizmu odpowiednią ilością kwasu GLA znacząco wzmacnia barierę ochronną naskórka, zapobiegając zapaleniom i zmniejszając częstotliwość napadów uciążliwych skórnych schorzeń. Kwasy organiczne zawarte w oleju powodują, że olej z ogórecznika stanowi doskonały dodatek do kosmetyków do twarzy. Na naskórek wyciąg z ogórecznika wpływa rozjaśniająco, nawilżająco i łagodząco.
Jak stosować olej z ogórecznika z korzyścią dla zdrowia?
Zazwyczaj dorosłym zaleca się spożywanie 1 łyżeczki dziennie oleju z ogórecznika, a w przypadku dzieci połowę tej dawki. Z uwagi na różną zawartość ekstraktu w rozmaitych lekarstwach, dodatkach dietetycznych czy suplementach zawsze jednak należy stosować się do wskazań umieszczonych na opakowaniu produktu. Olej z ogórecznika pozyskiwany jest w procesie tłoczenia ziaren metodą na zimno, co pozwala zachować wszystkie wartości odżywcze produktu. Spożywany powinien być również w ten sposób – bezpośrednio na łyżeczce lub jako dodatek do zimnych sałatek, przekąsek czy koktajli. Smak oleju jest na tyle subtelny, że z powodzeniem dodamy go niemal do wszystkiego.
Kiedy najlepiej sięgnąć po olej z nasion ogórecznika?
Nic nie stoi na przeszkodzie, by olej z ogórecznika wprowadzić do swojej diety bez wyraźnego powodu, a nawet spożywać doraźnie i profilaktycznie. Zawartość ogromnych ilości zdrowych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów oraz związków czynnych o korzystnym wpływie na organizm tworzy z tego produktu suplement niemal idealny. Istnieje jednak kilka powodów, by olej z ogórecznika na stałe zagościł w diecie. Z pewnością przyda się w stanach osłabienia organizmu i ogólnego pogorszenia samopoczucia, w trakcie detoksykacji, menopauzy i jako wsparcie leczenia chorób reumatycznych. Ponieważ ekstrakt z nasion ogórecznika wpływa korzystnie na stabilizację ciśnienia tętniczego, przyda się również osobom z dolegliwościami układu naczyniowo-sercowego.